آشنایی با ایجاد اتصالات شبکه بی سیم

آشنایی با ایجاد اتصالات شبکه بی سیمReviewed by صبا شادروز on Aug 29Rating: 5.0آشنایی با ایجاد اتصالات شبکه بی سیم | مرکز طراحی سایت اردبیل لپ تاپ ، تلفن های هوشمند ، تبلت ها و بسیاری از انواع دیگر دستگاه های مصرف کننده از اتصالات شبکه بی سیم پشتیبانی می کنند که در این مقاله توضیح میدهیم

اتصالات شبکه بی سیم

لپ تاپ ، تلفن های هوشمند ، تبلت ها و بسیاری از انواع دیگر دستگاه های مصرف کننده از اتصالات شبکه بی سیم پشتیبانی می کنند. وایرلس به دلیل قابل حمل بودن و راحتی آن ، از نظر قابل توجهی به عنوان شبکه های رایانه ای مورد علاقه بسیاری از افراد شده است.

سه نوع اصلی اتصالات شبکه بی سیم – همتا به همتا ، روتر خانگی و کانون – هر یک تنظیمات خاص و ملاحظات مدیریتی خود را دارند.

اتصالات بی سیم به همتا
اتصال دو دستگاه بی سیم به طور مستقیم به یکدیگر نوعی شبکه همتا به همتا است. اتصالات همتا به همتا به دستگاه ها اجازه می دهد منابع را به اشتراک بگذارند (پرونده ها ، چاپگر یا اتصال اینترنت). با استفاده از فن آوری های مختلف بی سیم ، بلوتوث و وای-فای محبوب ترین گزینه هستند.

فرایند تنظیم اتصالات همتا از طریق بلوتوث جفت شدن نامیده می شود. جفت شدن بلوتوث اغلب شامل اتصال تلفن همراه به هدست هندزفری است ، اما از همین روند می توان برای اتصال دو کامپیوتر یا یک کامپیوتر و یک چاپگر نیز استفاده کرد. برای جفت کردن دو دستگاه بلوتوث ، ابتدا اطمینان حاصل کنید که یکی از آنها قابل کشف است. سپس دستگاه قابل کشف را از دیگری پیدا کرده و یک اتصال را آغاز کنید ، در صورت نیاز مقدار کلید (کد) را تهیه کنید. فهرست خاص و نام دکمه های مربوط به تنظیمات بسته به نوع و مدل دستگاه متفاوت است (برای جزئیات بیشتر با مستندات محصول مشورت کنید).

اتصالات بی سیم به همتا

اتصالات همتا به هم از طریق Wi-Fi به شبکه های بی سیم ad hoc نیز گفته می شود. Ad hoc Wi-Fi از یک شبکه محلی بی سیم که شامل دو یا چند دستگاه محلی است پشتیبانی می کند. 

اگرچه بی سیم همتا یک راه ساده و مستقیم برای به اشتراک گذاری اطلاعات بین دستگاه ها ارائه می دهد ، اما اقدامات احتیاطی امنیتی شبکه را برای اطمینان از اینکه افراد مخرب به جلسات شبکه همسالان شما وصل نشوند ، انجام دهید: حالت بی سیم Wi-Fi را در رایانه ها غیرفعال کنید و خاموش کنید. هنگام استفاده از این ویژگی ها ، حالت جفت شدن در تلفن های بلوتوث وجود ندارد.

اتصالات بی سیم خانگی روتر
بسیاری از شبکه های خانگی دارای روتر پهن باند وای فای هستند. روترهای خانگی فرایند مدیریت اتصالات شبکه بی سیم در داخل خانه را ساده می کنند. به عنوان یک گزینه جایگزین برای ایجاد شبکه همکار در بین دستگاه های مشتری ، در عوض همه دستگاه ها بطور متمرکز به یک روتر متصل می شوند که ارتباط اینترنت خانگی و سایر منابع را به اشتراک می گذارد.
برای برقراری اتصالات شبکه بی سیم از طریق روتر ، ابتدا رابط Wi-Fi روتر را پیکربندی کنید (به نحوه تنظیم روتر شبکه مراجعه کنید). با این کار یک شبکه Wi-Fi محلی با تنظیمات نام و نام خانوادگی انتخاب شده ایجاد می شود. سپس هر مشتری بی سیم را به آن شبکه وصل کنید. مثلا:

بیشتر بخوانید >> ویژگی های امنیتی لینوکس و یونیکس 

  • از رایانه های شخصی Windows Microsoft ، گزینه ‘اتصال به شبکه’ را در Network and Sharing Center انتخاب کرده و ورودی صحیح را از لیست انتخاب کنید
  • از دستگاه های iOS iOS ، به برنامه تنظیمات بروید ، و در بخش Wi-Fi در قسمت ‘انتخاب یک شبکه …’ ورودی مناسب را پیدا کرده و کلیک کنید.
  • از دستگاه های Mac OSX ، منوی AirPort را باز کرده و روی آیتم مربوط به شبکه خانگی کلیک کنید

اولین باری که دستگاه به روتر بی سیم وصل می شود ، تنظیمات امنیتی شبکه (نوع امنیتی و کلید یا عبارت عبور شبکه) که مطابق با موارد تنظیم شده روی روتر است ، هنگام درخواست از شما وارد می شوند. این تنظیمات را می توان در دستگاه ذخیره کرد و به طور خودکار برای درخواست های اتصال آینده استفاده مجدد شد.

اتصالات بی سیم Hotspot
نقاط مهم Wi-Fi به افراد امکان می دهد در حالی که از خانه خارج می شوند (یا در محل کار ، مسافرت ، یا در مکانهای عمومی) به اینترنت دسترسی پیدا کنند. راه‌اندازی اتصال کانون به همانند اتصال به روترهای بی سیم خانگی کار می کند.

ابتدا مشخص کنید که کانون گرم (رایگان برای استفاده عمومی) یا نیاز به ثبت نام دارد یا خیر. خدمات مکان یابی کانون Wi-Fi پایگاه های داده حاوی این اطلاعات را برای نقاط مهم در دسترس عموم حفظ می کند. در صورت لزوم مراحل ثبت نام را انجام دهید. برای نقاط مهم عمومی ، این می تواند مستلزم اشتراك از طریق ایمیل باشد (احتمالاً با پرداخت هزینه لازم). کارمندان مشاغل ممکن است نیاز به یک نرم افزار از پیش تنظیم شده نصب شده در دستگاه های خود داشته باشند تا آنها را ثبت کنند.

اتصالات شبکه بی سیم

در مرحله بعد ، نام شبکه hotspot و تنظیمات امنیتی لازم را تعیین کنید. مدیران سیستم نقاط مهم تجارت این اطلاعات را در اختیار کارمندان و میهمانان قرار می دهند ، در حالی که یابین کانون یا صاحبان مشاغل آن را برای مشتریان خود تهیه می کنند.

سرانجام ، به عنوان روتر بی سیم خانگی ، به کانون توجه کنید (به دستورالعمل های بالا مراجعه کنید). تمام اقدامات احتیاطی امنیتی شبکه ، به ویژه در کانونهای عمومی که وجود دارد ، را رعایت کنید

منبع

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *