نحوه شناسایی و از بین بردن canibalization کلید واژه

نحوه شناسایی و از بین بردن canibalization کلید واژهReviewed by صبا شادروز on Jan 5Rating: 5.0canibalization کلمه کلیدی چیست و چگونه از بین میرود؟| مرکز طراحی سایت اردبیلcanibalization یعنی اینکه به چند صفحه وب سایت خود یک کلمه کلیدی مشترک بدهید اما این یک کار اشتباه است که در این مقاله به طور کامل برای شما توضیح میدهیم

کلمه کلیدی canibalization 

به طور کلی canibalization یعنی اینکه به چند صفحه وب سایت خود یک کلمه کلیدی مشترک بدهید . اما یک تصور غلط رایج وجود دارد که هرچه تعداد صفحات بیشتری برای هدف قرار دادن یک کلمه کلیدی داشته باشید ، بهتر می توانید برای آن کلمه کلیدی رتبه بندی کنید قطعا این درست نیست در حقیقت ، هدف قرار دادن یک اصطلاح خاص در چندین صفحه تقریباً همیشه اثر متضاد دارد. دلیل این بسیار ساده است: وقتی چندین صفحه را برای همان کلمه کلیدی رتبه بندی می کنید ، در واقع با خودتان رقابت می کنید. در نتیجه ، هر صفحه دارای CTR ، قدرت کمتر و نرخ تبدیل پایین تری از یک صفحه تلفیقی خواهد بود.

کلید واژه canibalization چیست؟

canibalization کلمه کلیدی , به این دلیل است که شما CTR ، پیوندها ، محتوا و (اغلب) تبدیلات را بین دو صفحه تقسیم می کنید وقتی این کار را انجام دادید ، شما وسعت و عمق دانش خود را به Google نشان نمی دهید ، و در حال بهبود قدرت سایت خود نیستید.  درعوض ، شما از Google می خواهید که صفحات را با یکدیگر مقایسه کند و انتخاب کند که کدام یک به نظر آنها مناسب ترین صفحه برای کلمه کلیدی است 

۵ اثر منفی Cannibalization کلمه کلیدی در سئوی شما

متأسفانه ، canibalization با کلمات کلیدی عواقب  فاجعه آمیزی برای SEO شما دارد. بسیاری از افراد حتی ممکن است خوشحال باشند که یک صفحه در جایگاه پنجم ودیگری درجایگاه ششم برای یک کلمه کلیدی  قرار می گیرد . اما دلایل اثرات منفی این کار به سئوی شما جیست؟

۱) شما در حال کاهش اقتدار و ارزش صفحه خود هستید

شما به جای داشتن یک صفحه بسیار معتبر ، CTR خود را در چندین صفحه نسبتاً مرتبط تقسیم می کنید.در اصل ، شما صفحات خود را به رقبا یکدیگر تبدیل کرده اید و اکنون برای بازدید صفحات وSERP آن ها می جنگید.

۲) شما پیوندها و انکر تکست خود را بی ارزش می کنید

همان ظور که قبلا گفنیم شما پیوندها و انکر تکست خود را بین چند صفحه تقسیم میکنید به همین ترتیب ، انکر تکست و پیوندهای داخلی شما بازدید کنندگان را به سمت چندین صفحه مختلف به جای یک صفحه معتبر در مورد موضوع هدایت می کنند.


بیشتر بخوانید >>‌ استفاده از URL های مطلق یا نسبی برای پیوندهای داخلی


۳) Google ممکن است صفحه مربوطه را بی ارزش کند

کلمات کلیدی یکی از اصلی ترین راه هایی است که از ظریق ان ها به Google کمک می کنیم صفحات ما را درک کند.اگر همه کلمات کلیدی شما یکسان هستند ، Google سعی می کند بفهمد کدام صفحه مناسب ترین صفحه برای آن کلمه کلیدی است  و اگر محتوای شما خیلی مشابه باشد ، ممکن است اشتباه کند.

۴) شما بودجه خزیدن خود را کاهش میدهید

بودجه خزیدن شما تعداد دفعاتی است که یک موتور جستجو در یک بازه زمانی مشخص وب سایت شما را بررسی می کند. داشتن چندین صفحه اختصاص داده شده به همان کلمه کلیدی منجر به بررسی نشدن صفحات موردنیاز می شود. (توجه داشته باشید: سایتهای کوچک احتمالاً متوجه تفاوت نخواهند شد یا نیاز نیست که در مورد بودجه خزیدن نگران باشند ، اما سایتهای بزرگ تجارت الکترونیکی یا فروشندگان با چندین محصول متوجه تفاوت خواهند شد.)

۵) این نشانه ای از صفحه ضعیف است

چند صفحه با یک کلمه کلیدی به کاربران می گوید که محتوای شما احتمالاً ضعیف است و همچنین به Google سیگنال می دهد که ممکن است محتوای شما در هر صفحه با کلمات کلیدی شما مطابقت نداشته باشد.

نحوه شناسایی canibalization کلید واژه

خوشبختانه ، پس از شناسایی مشکل ، رفع آن آسان است. شناسایی canibalization کلمه کلیدی به آسانی ایجاد یک ماتریس کلید واژه است. به سادگی صفحه های گسترده ایجاد کنید که تمام URL های مهم سایت و کلمات کلیدی مرتبط با آنها را لیست کند.

به عنوان مثال ، اگر سایت شما کفش می فروشد ، ممکن است صفحه گسترده شما چنین باشد:

نحوه شناسایی canibalization کلید واژه

روش دیگر ، می توانید از یک ابزار نقشه برداری با کلید واژه استفاده کنید ، که ممکن است به صورت زیر باشد:

هنگامی که URL ها و کلمات کلیدی آنها را ذکر کرده اید ، لیست را پایین بیاورید و به دنبال هر نوشته تکراری باشید.

اکنون زمان آن رسیده که آن صفحات را اصلاح کنیم!

توجه داشته باشید که cannibalization با کلمه کلیدی حتی اگردر اطلاعات متا همان کلمه کلیدی را هدف قرار دهید می تواند رخ دهد ، بنابراین آن ها را نیز اصلاح کنید.

اگر از یک ابزار ردیابی رتبه استفاده می کنید ، همچنین می توانید از این فرصت استفاده کنید تا محتوای ضعیف و کلمات کلیدی اشتباه در صفحه را جستجو کنید.

چگونه می توان این مشکل را  حل کرد ؟ در اینجا ۴ راه حل برای شما نوشتیم.

۱) وب سایت خود را بازسازی کنید

ساده ترین راه حل این است که اغلب معتبرترین صفحه خود را نگه دارید و آن را به یک صفحه اصلی تبدیل کنید 

۲) محتوای خود را تحکیم کنید

اگر صفحات شما به اندازه کافی منحصر به فرد نیستند و صفحات متعددی را با یک کلمه کلیدی ایجا کرده اید ، آنها را در یک صفحه ترکیب کنید.

این فرصتی است که دو صفحه زیر نظر را در پیش بگیرید و آنها را به یک منبع معتبرتر تبدیل کنید. همچنین ممکن است مشکل محتوای ضعیف را حل کند.

۳) کلمات کلیدی جدید را پیدا کنید

سرانجام ، اگر از قبل دارای صفحات بسیار متنوع و غنی از مطالب مفید هستید و تنها چیزی که وب سایت شما ازبا مشکل مواجه میکند کلمات کلیدی ضعیف است ، شاید تنها کاری که باید انجام دهید پیدا کردن کلمات کلیدی جدید است. فقط مطمئن شوید که کلمات کلیدی جدید با صفحات شما مرتبط  باشند.

۴) از ۳۰۱ تغییر مسیر استفاده کنید

اگرچه من معمولاً  استفاده بیش از حد از ۳۰۱s را توصیه نمی کنم  ، اگر در حال حاضر چندین صفحه رتبه بندی شده با همان اصطلاحات را داشته باشید ، ممکن است لازم باشد.

 ۳۰۱s به شما امکان می دهد محتوای پیوندی خود را با پیوند دادن به یک نسخه معتبرتر ، ادغام کنید.

به یاد داشته باشید که این تاکتیک فقط برای صفحات با محتوای مشابه و کسانی که از یک کلمه کلیدی خاص برای چند صفحه استفاده کرده اند مناسب است.

این پنج راه حل اکثر موارد cannibalization با کلمات کلیدی را برطرف می کند ، اما اگر یک وب سایت تجارت الکترونیکی را مدیریت می کنید ، باید توجه داشته باشید که چگونه CMS شما محصولات را با اندازه و رنگ متغیر تفکیک می کند. برخی از برنامه های CMS برای هر تنوع محصول صفحات جداگانه ای ایجاد می کنند.

اگر CMS شما اقدام به سازماندهی محصولاتی از این قبیل می کند ، باید صفحات کپی شده را از ایندکس کردن با استفاده از برچسب های robots.txt یا  نام متا ”robots” و  محتوا ‘noindex’ ، محدود کنید ، یا باید از URL های متعارف برای ادغام سیگنال های پیوند برای محتوای تکراری استفاده کنید. .

نتیجه

کلمه کلیدی cannibalization امروز بیشتر از گذشته شایع است. اغلب قربانیان آن معمولاً وب مسترهایی هستند که اهمیت SEO را برای تجارت خود تشخیص می دهند ، اما در حالی که آ آنها کاملاً درک نمی کنند که چگونه به ‘زبان’ گوگل صحبت کنند.امیدواریم اگر شما هم چنین مشکلی دارید با خواندن این مقاله مشکل خود را حل کنید

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *