آموزش Html

مقدمه ای بر آموزش Html

مقدمه ای بر آموزش HtmlReviewed by الهام وکیلی on Oct 6Rating: 4.5مقدمه ای مفید و مختصر بر آموزش Html | اردبیل سایت آموزش Html ، اچ تی ام ال، مقدمه ای بر اچ تی ام ال، یادگیری html، توضیح مختصری بر اچ تی ام ال، مبانی اچ تی ام ال، توضیحی بر Html، تگ های Html

 آموزش HTML

این آموزش یک مرور کلی از زبان HTM L را ارائه می دهد که هدف اینجا مقدمه ای بر آموزش HTML است و نشان می دهد که چگونه از روش های ساده برای کنترل صفحات وب خود استفاده کنید. این آموزش برای افرادی طراحی شده است که درک عمومی در مورد نحوه کار کردن وب سایت دارند .

HTML چیست؟

HTML یک زبان کامپیوتری است. این پایه و اساس شبکه جهانی وب است و اساس بسیاری از صفحات وب را تشکیل می دهد. مهم است که توجه داشته باشید که HTML یک زبان برنامه نویسی نیست. از لحاظ فنی، به عنوان یک زبان نشانه گذاری شناخته شده است، از این رو نامش Hyper T ext Markup Language است . دلیل این که مهم  است این است که زبان برنامه نویسی کاملا پیچیده است و نیاز به تلاش زیادی برای ماهر شدن دارد که HTML اینگونه  نیست. HTML یک زبان بسیار ساده است و کاملا آسان برای یادگیری می باشد. علاوه بر این، شما می توانید بخش کوچکی از زبان را یاد بگیرند و سود بیشتری به دست آوردید. شما لازم نیست کل زبان را بدانید، گرچه بدیهی است که بیشتر شما بهتر می دانید.

اگرچه زبانها و تکنولوژی های جدید احتمالا بتوانند جایگزین  HTML  شوند، هنوز هم بسیار مهم است که Html را یاد بگیریم . یک بخش مهم از وب در مدت زمان طولانی خواهد بود.

آموزش Html
آموزش Html

مبانی HTML

صفحه وب یک سند “HTML” است که فرمتش معمولا با پسوند “html” یا “htm” است. سندهای HTML در واقع فقط متن ساده هستند، اما شامل قطعه کدی است که شامل اطلاعات اساسی درباره اینکه چگونه صفحه نمایش نمایش داده شود. شما می توانید یک سند را با استفاده از هر ویرایشگر متن ایجاد کنید.

این یک سند HTML بسیار ساده است:


<html>
<head>
<title>A Simple Web Page</title>
</head>
<body>
This is about as simple as a web page can get.
</body>
</html>


برای مشاهده یک سند HTML، شما باید از یک مرورگر (یا نرم افزار مشابه) استفاده کنید. مرورگر سند HTML را در پس زمینه باز می کند و قبل از نمایش آن به شما رمزگشایی می کند. آنچه شما می بینید تفسیر مرورگر شما از نحوه نمایش صفحه وب است (توجه داشته باشید: این در واقع یک نکته مهم است، به همین دلیل شما باید سایت خود را با استفاده از مرورگرهای مختلف آزمایش کنید).

بیشتر بخوانید »»» مقدمه ای بر زبان برنامه نویسی CSS 

ساختار برچسب و صفحه

Html از تگ های برای ثبت دستورالعمل ها در چگونگی نمایش دادن صفحه استفاده می کند. تگ ها در براکت های باز و بسته قرار می گیرند. اغلب تگ ها به صورت جفت وجود دارند، یکی تگ شروع و دیگری تگ پایان که دستورالعمل مابین دو تگ نوشته می شود.

مهمترین تگ،  تگ <html> و </html> است،

داکیومنت شامل دو بخش <head> و <body> می باشد، که head شامل اطلاعاتی در مورد سند است و در مرورگر نمایش داده نمی شود و body شامل تمام محتویات متن صفحه است و چیزهایی می باشد که در مرورگر نمایش داده می شوند.

توجه داده باشید:  Html  به حروف بزرگ و کوچک حساس نیست.

مثال دیگری از سند Html:


<html>
<head>
<title> 
عنوان صفحه </title>
</head>
<body>

محتوی متن صفحه      
</body>
</html>


بیشتر بخوانید »»» ۲۰ ایده عالی برای محتوای وب سایت شما 

Source

    دیگر مقالات مفید:

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *