تفاوت بین CRO و SEO چیست؟

تفاوت بین CRO و SEO چیست؟Reviewed by صبا شادروز on Jan 18Rating: 5.0تفاوت بین CRO و SEO چیست؟ | مرکز طراحی سایت اردبیل CRO و SEO هر دو تاکتیک بازاریابی دیجیتال هستند اما نتیجه آنها با یکدیگر متفاوت است در این مقاله به تفاوت CRO و SEO را توضیح دادیم

تفاوت بین CRO و SEO چیست؟

 آیا میدانید CRO و SEO چیست؟  چه تفاوتی با هم دارند اصلا کاربرد هرکدام چیست؟ و چه نتایجی دارند؟ بیایید دقیق تر بحث کنیم

 افراد CRO یا بهینه سازی نرخ تبدیل را به راحتی با SEO یا بهینه سازی موتور جستجو اشتباه می گیرند. اما در حالی که کارشناسان CRO منحصراً نگران افزایش تبدیل در یک وب سایت هستند ، جوانب مثبت SEO در نهایت به این امید که منجر به فروش بیشتر شود باعث ایجاد ترافیک می شود.

 شما مطمئناً به SEO نیاز دارید تا بتوانید ترافیک خود را بسازید ، مارک خود را بسازید و وب سایت خود را رشد دهید اما از نظر سرمایه گذاری چی؟ اما بنابر برخی از دلایل  باید ابتدا در CRO سرمایه گذاری کنید زیرا بعد از بهینه سازی ، تمام سرمایه گذاریهای آینده در SEO ، PPC یا حتی رسانه های اجتماعی سودآوری بیشتری خواهند داشت. افزایش در نرخ تبدیل کلی برای یک سایت باعث افزایش نرخ تبدیل برای منابع ترافیکی انفرادی نیز می شود.

تفاوت بین CRO و SEO 

موز ، قدرت نهایی در زمینه ، SEO (بهینه سازی موتور جستجو) را چنین تعریف می کند ، ‘عمل افزایش کمیت و کیفیت ترافیک به وب سایت شما از طریق نتایج ارگانیک موتور جستجو .’

همچنین بازاریابی شرپا CRO (بهینه سازی نرخ تبدیل) را اینگونه تعریف می کند: ‘تمرین بهبود نرخ تبدیل در هرگونه تبلیغات ، بازاریابی ، فروش یا سایر فعالیتهای تجاری که هدف جذب شخص برای انجام عملی است. 

تفاوت بین CRO و SEO 

به عبارت دیگر: سئو ترافیک را جذب می کند ، در حالی که CRO آن را به پول نقد تبدیل می کند. اما اگر بتوانید همه آنها را در یک بسته یکنواخت و مرتب قرار دهید ، چه می کنید؟

چگونه می توان CRO و SEO را تطبیق داد

می توان گفت تفاوت CRO و SEO در این است که آنها هر دو تاکتیک بازاریابی دیجیتال هستند ، اما نتیجه آنها متفاوت است.

برای مؤثر بودن هرگونه تاکتیک بازاریابی، باید با اهداف تجاری شما هماهنگ باشد. ترافیک ارگانیک به خودی خود بی معنی است و باعث ایجاد در آمد برای شما میشود. مگر اینکه در وبلاگ خود AdSense را اجرا کنید 

نوشتن متن CRO  به منظور دریافت پول نقد طراحی شده است. اما بدون نوشتن سئو ، چگونه بازدید کنندگان را جذب می کنید؟ 

 روزهای پر کردن کلمات کلیدی در متن برای به دست آوردن رتبه های بهتر (خوشبختانه!) گذشته است. امروز ، نویسندگان SEO ، می دانند که این کار آنها را به جایی نمی رساند.و نه تنها مجازات خواهند شد بلکه محتوای آنها برای کسی مفید نخواهد بود.

با توجه به بالا رفتن جستجوی صوتی  کاربران اینترنت و موبایل ، کلمات کلیدی کوتاه دیگر در گذشته مانده است. مطمئناً می توانید کلمات کلیدی ساخته شده از یک یا دو کلمه را  نیز بهینه کنید. کلمات کلیدی با دم بلند ، به ویژه آنهایی که هدف تجاری دارند ، بهترین فروش و نتیجه را دارند.


بیشتر بخوانید >>‌ نحوه شناسایی و از بین بردن canibalization کلید واژه


چراکلمات کلیدی مهم است؟، زیرا این کلمات کلیدی به شما کمک می کنند محتوایی را ایجاد کنید که با هدف کاربران شما مطابقت داشته باشد.

به عنوان مثال  اگر به دنبال ‘فروش کفش زنانه سفید آدیداس’ هستید ، مطمئناً فردی را که آماده خرید است ، هدف قرار می دهید. آنها مارک مورد نظر خود را می شناسند ، رنگی که می خواهند را میدانند و همچنین می دانند که حدودا چه قیمتی میخواهند؟ شما به همان اندازه که کلمه کلیدی مناسبی انتخاب کنید به همان اندازه ترافیک دریافت خواهید کرد.

اگر بتوانید با تمام این معیارها مطابقت داشته باشید ، تلاشهای شما برای دستیابی به کارهایی که CRO و SEO باید انجام دهند ،مفید میشود.

نتیجه

اگر کسی به شما گفت بین CRO و SEO یکی را انتخاب کرده ،و اجرا کنید! شما نباید اینگونه فکر کنید که SEO می تواند باعث فروش محصولات شما شود .

تحقیقات کلمه کلیدی خود را با استفاده از ذهن کاربر شروع کنید. چه چیزی را جستجو می کنند؟ چگونه آنها دقیقاً آن را بیان می کنند؟

سپس به سمت نوشتن محتوا بروید تا با سوالات و نیاز مخاطبان شما سازگار باشد. کلمات کلیدی شما باید درست ، ومتناسب با محتوای شما باشد به گونه ای که غیر طبیعی به نظر نرسد.

 SEO برای هر موفقیت آنلاین کاملاً حیاتی است ، بنابراین بهترین راه حل این است که ابتدا در خدمات CRO سرمایه گذاری کنید ، و سپس یک کارزار جدید SEO را شروع کنید.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *